Основи захисту даних у комп'ютерних системах

  Інформаційна безпека - розділ інформатики, що вивчає закономірності забезпечення захисту інформаційних ресурсів фізичних осіб, підприємств, організацій, державних установ тощо від втрати, порушення функціонування, пошкодження, спотворення, несанкціонованого копіювання та використання. Інформаційна безпека базується на таких принципах: доступніть, конфіденційність, цілісність.
  Основними загрозами інформаційній безпеці є: знищення та спотворення даних; отримання доступу до секретних або конфіденційних даних; пошкодження пристроїв інформаційної системи; отримання прав на виконання дії, що передбачені тільки для окремих осіб; отримання доступу до здійснення фінансових операцій замість власника рахунків; отримання певного доступу до керування інформаційною системою.
  Етичні норми передбачають, що користувачі комп'ютерів не використовують комп'ютерну техніку та програмне забезпечення на шкоду іншим людям, не порушують авторських прав.
  Правові основи захисту даних базуються на правових актах, що утверджують права і свободу людини та якими встановлено відповідальність за злочин в галузі інформаційної безпеки.
  Захист даних базується на правових та організаційних принципах.
  Шкідливі комп'ютерні програми поділяють на такі види: комп'ютерні віруси, хробаки комп'ютерних мереж, троянські програми, рекламні модулі, або Adware, та інші.
  Для захисту даних  і пристроїв комп'ютера від шкідливих програм використовується спеціальне програмне забезпечення - антивірусні програми. Сучасні антивірусні програми - це комплексні програми, що мають набір модулів для захисту від різних загроз. Крім комплексних програм, є програми для швидкого скасування комп'ютера на наявність шкідливих програм і їх знешкодження. Такі програми називають сканерами.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Практична робота №2 "Конфігурація комп'ютера під потребу"

Вправа 3 "Алгоритм перевірки комп'ютера на наявність шкідливих програм"

Пристрої введення та виведення даних